Aikido Lviv

Шувар split Рейдер Вишиванка T.G.Amigo gas station the grill ibis style Дитяча планета ЯпонаХата

Камає

«Яким би міцним не виглядав будинок, він зруйнується , якщо фундамент не був добре закладений. Це ж стосується і людського тіла: якою би сильною не була верхня частина корпусу, але якщо таз і ноги слабкі, неможливо ані зібрати, ні застосувати жодну реальну силу. І навпаки: важко перемогти людину, яка має відносно слабкі руки, якщо сила його ніг і тазу більша середньої.»

Камає –стійка «для самостійного тренування»

В Айкідо використовуються дві головні стійки: Мігі-Ханмі (права стійка) і Хідарі-Ханмі (ліва стійка). Необхідно їх ретельне вивчення, оскільки не лише всі прийоми Айкідо починаються з них, але і при оволодінні стійками створюється правильний духовний настрій.

В цих основних положеннях тіло приймає форму тригранної піраміди, яка є широкою в основі та звужується до вершини. Це і додає Айкідоці стійкість і формує стійку, яка є  найкращою для початку швидкого руху. Важливі моменти тут – це положення ніг і тазу та фіксація погляду.

Основна стійка Айкідо будується за тим же принципом, що і Кендо: стопи повинні знаходитись під прямим кутом одна до одної і між ними повинна бути відстань в півтори рази більша ніж довжина ступні Айкідоки.

Мігі-Ханмі (права стійка)

Для досягнення максимальної стійкості і можливості швидких пересувань вперед і назад потрібно ставити ноги на відстані, яка в півтори рази перевищує довжину ступні, при цьому приблизно 2/3 ваги тіла повинно припадати на передню ногу. Праву руку із злегка зігнутим ліктем потрібно тримати на рівні грудей, ліва кисть повинна бути на відстані близько 10 сантиметрів від живота, і обидві кисті повинні знаходитись на лінії паралельній осі симетрії тіла. Пальці повинні бути випрямлені і спрямовані вперед. Погляд повинен бути спрямований на точку між очима суперника, але не сфокусований – так щоб тримати все тіло партнера в полі зору без концентрації погляду на окремих його частинах.

Камає – стійка «для тренування в парі»

Для того, щоб описати положення партнерів один відносно одного, які відпрацьовують техніки Айкідо, використовують два терміни: Ай-Ханмі і Гьяку-Ханмі.

Ай-Ханмі -  це положення, коли партнери знаходяться в однойменних стійках – обидва в правій або обидва в лівій.

Гьяку-Ханмі - це положення, коли партнери знаходяться в різнойменних стійках, тобто один в правій, а інший в лівій.

Ма-Ай

Ма-Ай – це правильна відстань (як для нападу, так і для захисту), що підтримується між партнерами. При зменшенні цієї відстані легше нападати і важче оборонятись, при збільшенні – навпаки. Потрібно також враховувати, що у всіх випадках в бою, а також для тренувань нормальним вважається збереження дистанції приблизно 1.8 м.

Важливі моменти в Камає

· витягнути пальці, тримати спину і таз прямо;

· дивитись партнеру в очі, тримаючи при цьому все його тіло в полі зору;

· сконцентрувати увагу попереду, але не допускати рух голови вперед;

· міцно тримати таз і намагатись відчути потік сили від ніг до кінчиків пальців.

Джерело: «Динаміка Айкідо» Годзо Сіода