Aikido Lviv

Шувар split Рейдер Вишиванка T.G.Amigo gas station the grill ibis style Дитяча планета ЯпонаХата

Поняття техніки в Айкідо

Техніка – це спосіб досягнути максимального ефекту при мінімальних зусиллях. Здебільшого це здійснюється за рахунок використання сили супротивника проти нього ж самого. Тому при поштовху Айкідока рухається в напрямку атаки, добавляючи свою силу до сили опонента. Аналогічно, якщо супротивник тягне, Айкідока замість того, щоб тягнути в протилежному напрямку, добавляє свою вагу та силу свого руху до тягнучого руху супротивника, а потім застосовує прийом і за рахунок цього бере опонента під контроль. Він перемагає не в результаті силового протистояння, а використовуючи силу суперника.

Хоча більшість прийомів передбачає випадки єдиноборства двох людей без зброї, існують прийоми і для інших різноманітних випадків: озброєна людина проти озброєної, неозброєна проти озброєної, одна людина проти декількох нападників. В найбільш розроблених стилях Айкідо описано більше 3 000 прийомів, з яких близько 150 входять в перелік базових. Постійне відпрацювання цих базових прийомів відкриває шлях для оволодіння рештою.

В Айкідо можна виділити прийоми Тачі ваза (обидва суперники стоять), Суварі ваза (обидвоє сидять) і Ханмі-Хантаті ваза (один стоїть, один сидить). Ці групи далі поділяються на Наге ваза (кидкові техніки) і Осає ваза (прийоми контроля). Також техніки Айкідо можна поділити на такі розділи: Кіхон ваза (базові техніки), Ойо ваза (злитні  техніки), Гошін ваза (прикладні техніки), Огі ваза (скриті техніки).